Z MYŚLĄ O TOBIE NAJLEPSZA SKÓRA

Tutaj dowiesz się dlaczego naturalna skóra to najlepszy możliwy wybór. Poznasz jej wyższość nad innymi materiałami oraz sposób w jaki jest przygotowywana, garbowana i pielęgnowana.

Najlepsze kreacje dla Ciebie

Każdy wzór może być w pełni dostosowany do Twoich oczekiwań. Zadbam o każdy najmniejszy szczegół i sprawię że Twój produkt będzie jedyny w swoim rodzaju.

SKÓRA, SKÓRZE NIE RÓWNA

Naturalne materiały są lepsze, zdrowsze oraz przyjazne dla środowiska. To tylko kilka z powodów, dlaczego warto zainteresować się ofertą, którą dla Ciebie przygotowałem.

Skóra to naturalny, biologiczny materiał, który niegdyś był wykorzystywany powszechnie, w różnych dziedzinach życia, głównie przemyśle odzieżowym. Dzisiaj zakup takiego przedmiotu jest praktycznie niemożliwy, gdyż naturalna skóra została zastąpiona materiałami syntetycznymi, w których ta stanowi jedynie niewielki procent, lub jest tak przetworzona, że utraciła swoje pierwotne właściwości.

Na szczęście wciąż są artyści i rzemieślnicy, którzy podtrzymują kaletniczą tradycję.
Skóra to jeden z najstarszych naturalnych materiałów, który był wykorzystywany od tysięcy lat przy szyciu ubrań, koców, a nawet budowie schronienia. W celu nadania jej sprężystości, zakonserwowania i ochrony opracowano procesy, zwane garbowaniem.
Niestety klasyczne garbowanie skóry wykorzystuje proces, który obejmuje wiele szkodliwych substancji chemicznych. Takie wyroby, dzisiaj możecie znaleźć na sklepowych półkach znanych marek odzieżowych, które wykorzystują skórę przetworzoną, słabej jakości, często będącą odpadem a nie pełnowartościowym materiałem. Odbija się to oczywiście na jakości takiego wyrobu. Nie jest tak w przypadku garbowania metodą roślinną, które przetwarza skórę w znacznie bardziej naturalny sposób.

GARBOWANIE ROŚLINNE

CZYM JEST GARBOWANIE ROŚLINNE?

Garbowanie roślinne stabilizuje surowiec i pozwala surowej skórze stać się
materiałem gotowym do dalszej obróbki. W tym procesie wykorzystuje się
aktywne zasady roślin i ich naturalne właściwości, takie jak występujące w nich
kwasy garbnikowe: kora, gałęzie, liście, a nawet owoce są wykorzystywane na
każdym etapie procesu garbowania, który może trwać od jednego do trzech
miesięcy.

1 --> ETAPY POCZĄTKOWE

Każdy etap procesu garbowania pozwala skórze nasiąknąć kwasami garbnikowymi pochodzącymi z roślin, aż do uzyskania optymalnej mieszanki i uzyskania skóry najwyższej jakości. Pierwsza mieszanka musi mieć niskie stężenie i być delikatna, aby nie uszkodzić skóry. Skóra jest moczona w trzech różnych kąpielach, gdzie w trakcie obróbki dodawane są do niej różne mieszanki. Ta fermentacja i powolne osiadanie, a także liczne zabiegi sprawiają, że skóry są bardziej wytrzymałe i wyższej jakości, dzięki czemu po trzech miesiącach potrzebnych na garbowanie stają się trwałym surowcem.

2 --> CO DALEJ?

Po zakończeniu tego procesu, skóry są odkładane na kilka dni, aby całkowicie utrwalić garbowanie. Można by przyspieszyć proces garbowania poprzez dodanie substancji chemicznych i syntetycznych, ale wtedy nie byłoby to już garbowanie roślinne. Poświęcenie czasu na stworzenie produktu wysokiej jakości jest dla nas kluczowe. Istnieje zasadnicza różnica między garbowaniem roślinnym a garbowaniem chromowym, które wymaga użycia środków chemicznych. Najbardziej popularne, a zarazem kontrowersyjne garbowanie, ze względu na jego powszechne zastosowanie w przemyśle mody, jest właśnie garbowanie chromowe. Jest ono wykorzystywane w 85% światowej produkcji skóry, co oznacza, że w większości przypadków skóra nie jest już produktem naturalnym. Stosowanie soli chromu jest bardzo szkodliwe dla zdrowia, jak i środowiska. Pomimo tych istotnych wad, jest to nadal najczęściej stosowana metoda w przemyśle mody, głównie dlatego, że jest ona szybsza, tańsza i mniej materiałochłonna. Ponadto dalsza obróbka jest znacznie łatwiejsza i wymaga mniejszego doświadczenia.

3 -->DLACZEGO TA TECHNIKA?

Wysokiej jakości skóra garbowana roślinnie pozwala uzyskać zróżnicowane, oryginalne i nowatorskie odcienie i barwy, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Garbowanie chemiczne z użyciem chromu zabija właściwości skóry, skóra staje się martwym i sztywnym materiałem, bez charakteru; z kolei garbowanie roślinne pozwala skórze zachować elastyczność, połysk, strukturę itp. Innymi słowy, osobowość skóry. Ten naturalny proces wymaga czasu, aby przygotować skórę do drugiego życia, nadając jej doskonałą odporność i trwałość. W procesie twórczym, wykorzystuję tylko i wyłącznie skórę bydlęcą, garbowaną roślinnie pierwszego gatunku. Jest to materiał wyselekcjonowany i dostosowany do każdego rodzaju wyrobu jaki wykonuję pod względem sprężystości i grubości.

KONSERWACJA

CZYM JEST I JAKIE DAJE BENEFITY?

Naturalna skóra, z której wykonane są moje wyroby to materiał biologiczny,
który wymaga pielęgnacji i odpowiedniego traktowania. Skóra, na którą nadmiernie działają warunki atmosferyczne, głównie promienie UV, może z czasem
ulegać procesowi zwanemu patynie.

Skóra taka ciemnieje i delikatnie zmienia swoje właściwości, co nie zawsze jest zjawiskiem pozytywnym. Wilgoć podobnie jak i zbyt wysoka temperatura, nie wpływa dobrze na strukturę skóry.
Tak samo jak dbamy o własne ciała, stosując na nie odżywcze preparaty, tak
samo warto od czasu do czasu zabezpieczyć nasz portfel lub pasek odpowiednim środkiem.
Skóra uwielbia naturalne oleje i tłuszcze, które ją odżywiają, przywracają
sprężystość i nasycają barwę.

Opracowałem autorski środek na bazie naturalnego wosku i olejów, który
pozwoli Ci zachować ulubiony wyrób w doskonałym stanie przez bardzo długi czas.
Co więcej taki środek otrzymujesz ode mnie w standardzie do każdego paska i portfela razem z drewnianym pudełkiem.

szukasz czegoś dla siebie lub bliskich?

Nie zastanawiaj się i napisz do mnie, wspólnie stworzymy coś unikatowego czego nie ma nikt inny!

Zapraszam do odwiedzenia moich stron w mediach społecznościowych

Nie zapomnij polubić i udostępnić 🙂

Email Kontaktowy

vikinglwpl@gmail.com

Telefon

+48 795 213 158

PORFTOLIO

Wszystkie prace, które stworzyłem własnoręcznie.

O SKÓRZE

Tutaj odkryjesz, dlaczego naturalna skóra stanowi najlepszy wybór, co sprawia, że wyróżnia się spośród innych materiałów, oraz jak jest przygotowywana, garbowana i pielęgnowana.

KONTAKT ZE MNĄ

Jesteś zainteresowany? Masz pytania? Napisz do mnie. Tutaj dostaniesz wszelkie informacje dotyczące procesu składania zamówienia.